Światowy Dzień Pluszowego Misia


25 listopada, w dniu święta najwspanialszej maskotki i niezastąpionej dziecięcej Przytulanki – Pluszowego Misia, został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na Najsłodsze Zdjęcie przedstawiające ulubionego pluszaka.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Święto nawiązuje do wydarzenia mającego miejsce w 1902 roku w trakcie polowania, w którym uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt. Kiedy po kilku godzinach daremnych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta chciał zastrzelić małego niedźwiadka, prezydent Roosvelt stanowczo się temu sprzeciwił i nakazał misia ocalić. Epizod ten został uwieczniony na rysunku zamieszczonym w waszyngtońskiej gazecie przez świadka tego zdarzenia, który zainspirował jednego z producentów zabawek do stworzenia maskotki w formie pluszowego misia. Maskotce nadano zdrobniałe imię prezydenta – Teddy i rozpoczęto sprzedaż maskotek o nazwie Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Niewątpliwie każdy z nas miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszaka. Wiele maskotek pozostaje nadal w naszym otoczeniu, ponieważ pluszowy Miś nie jest tylko zwykłą zabawką, ale serdecznym towarzyszem, będącym zawsze blisko nas i stale gotowym do przytulania.

Wielu uczniów naszej szkoły przesłało nam zdjęcia swoich ulubionych pluszaków, a jury w skład którego weszła dyrekcja szkoły, uznało, że NAJSZŁODSZE ZDJĘCIA wykonali w kolejności: I miejscePiotr Krzypkowski z klasy 3 TB, II miejsceNatalia Wypych z klasy 3 A/S, III miejsce – Natalia Majka z klasy 3 B/T.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Pauliny Kielińskiej z klasy 2 TBp oraz dla Pana Witolda Ambickiego reprezentującego grono nauczycieli ZST.

Wszystkim laureatom, na których czekają nagrody w postaci słodkich upominków, serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcia.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.