Świątecznych spotkań czas…


Zwyczajowo, jak co roku, 22 grudnia w Zespole Szkół Technicznych odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Inaczej niż zwykle, bo nie w budynku szkoły, a u każdego w domu, przed komputerem, laptopem, przez telefon – online.  Nie w eleganckich, odświętnych strojach, a bardziej po domowemu. Ta niecodzienna forma spotkania spowodowana jest trudnym czasem, w jakim teraz przyszło żyć całemu światu, czasem pandemii, która wymusza na nas dystans społeczny.

Co najważniejsze, mimo przeszkód i bez osobistego kontaktu, dyrekcja, uczniowie i nauczyciele mogli się usłyszeć i zobaczyć za pośrednictwem internetu. Przekazali sobie serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku.  Mieli okazję ze sobą porozmawiać, opowiedzieć o przygotowaniach do świąt i o tym jak je spędzają. Udało się nawet wysłuchać i zaśpiewać wspólnie kolędy.

Wigilia w formie wirtualnej nie zastąpi zapewne tej tradycyjnej, pełnej magii, gwarnej i radosnej. Brakuje w niej uścisku dłoni i przytulenia drugiej osoby.  Najistotniejsze jednak, że można na odległość przekazać drugiej osobie ciepłe słowa.                                                     

Wigilijny wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.
Do Siego Roku!!