Sukcesy uczniów ZST – “Most do wczorajszego świata”


15 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbyło się podsumowanie III edycji projektu edukacyjnego „Most do wczorajszego świata”. Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej na terenie Częstochowy, umocnienie i zachęcanie młodej społeczności miasta do życia w duchu tolerancji oraz dialog z lokalnym dziedzictwem kulturowym. W ramach projektu odbywały się 3 konkursy: Recytatorski Poezji i Prozy Irit Amiel „W odległości życia i jednej ulicy”, Konkurs Plastyczny „Różni ludzie – jedno miasto” oraz Konkurs Multimedialny „Świat utracony, świat ocalony”. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, podobnie jak w ubiegłym roku wzięli liczny udział w wymienionych konkurencjach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a szczególne gratulacje składamy laureatom: Martynie Bielawskiej z klasy I TAK, która zajęła I miejsce w konkursie plastycznym, Emilii Płaczek z klasy II TI za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym oraz Jakubowi Kowalskiemu z klasy II TI za zajęcie III miejsca w konkursie multimedialnym.