„Śladami miejsc pamięci epoki napoleońskiej w Częstochowie”


W roku 2021 przypada 200. rocznica śmierci Napoleona I Bonaparte. Cesarz Francuzów, poprzez powołanie Księstwa Warszawskiego, doprowadził do przekreślenia postanowień trzech mocarstw rozbiorowych o wymazaniu Rzeczypospolitej z mapy Europy. 6 października odbyła się historyczna gra terenowa „Śladami miejsc pamięci epoki napoleońskiej w Częstochowie”, inaugurująca projekt “Częstochowa Napoleońska”. W poszukiwaniach tajemnic i zagadek napoleońskich wzięło udział 25 szkół. Uczestnicy gry otrzymali pamiątkowe certyfikaty, które wręczył Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Projekt, realizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Częstochowy, jest objęty patronatem Ambasady Francji w Polsce.  Dziękujemy uczniom klasy I TAK za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.