Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych


25 kwietnia 2019 r. w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu odbyło się podsumowanie XVIII Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych, którego organizatorami byli: Zarządy Oddziałów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach oraz Koło PZITB przy Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu, a patronat nad konkursem objęła Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa z siedzibą w Katowicach.

Częścią uroczystego podsumowania, którego dokonała pani dr inż. Antonina Żaba z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, był wykład zastępcy Przewodniczącego Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach na temat: “Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie”.

W konkursie udział wzięło 12 szkół budowlanych z województwa śląskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie osiągnęli następujące wyniki:

II miejsce w kategorii budownictwo-konstrukcje uzyskali uczniowie: Maciej Mann i Filip Bera z klasy III Technikum Budowlanego z innowacją pedagogiczną ”Poznanie specyfiki budownictwa wojskowego oraz elementów renowacji i rekonstrukcji militarnej”, za opracowanie makiety przedstawiającej wizualizację schronu bojowego typu “URBAN wz.39”wraz z opisem technicznym – opieka merytoryczna pan Sławomir Kościelniak.

III miejsce w kategorii budownictwo-projektowanie otrzymali uczniowie z klasy III Technikum Budowlanego A/B – Wiktoria Urlik i Kacper Antoniak za  wykonanie  makiety budynku jednorodzinnego wraz z projektem architektoniczno-budowlanym opracowanym z wykorzystaniem komputerowego programu do wspomagania projektowania AutoCAD– opieka merytoryczna pani M. Nawrocka-Tazbir.

Wyróżnienie w kategorii budownictwo-konstrukcje otrzymał uczeń Piotr Jarosz z klasy II Technikum Budowlanego z innowacją pedagogiczną ”Poznanie specyfiki budownictwa wojskowego oraz elementów renowacji i rekonstrukcji militarnej” za wykonanie makiety przedstawiającej rekonstrukcję schronu z okresu II wojny światowej wraz z opisem – opieka merytoryczna pani Magdalena Radecka-Sikora.

Uczniowie za zajęte miejsca otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej edycji konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej XIX edycji.