Przygotowania do zimy – architekci krajobrazu pracują w szkolnym ogrodzie


Wraz z nastaniem jesieni młodzież klas architektury krajobrazu rozpoczęła prace porządkowe na terenie szkolnego ogrodu dydaktycznego. 

Oczyszczono rabaty z chwastów, usunięto przekwitłe kwiatostany i wykonano cięcia pielęgnacyjne krzewów ozdobnych liściastych i iglastych. Uporządkowano również rośliny w donicach, które na czas zimy przeniesione zostaną do szkoły i dzięki nowym nasadzeniom nabiorą  swoistego charakteru. Zgodnie z trendem, który wprowadzony został w naszym mieście, postanowiliśmy również stworzyć tzw. “Jeżostrefy”. Z gałęzi i liści, zebranych na terenie ogrodu, stworzono kopce, które pozwolą na bezpieczne zimowanie tych pożytecznych ssaków.  Pamiętamy również o naszych skrzydlatych sprzymierzeńcach i na terenie ogrodu szkolnego zostaną zamontowane karmniki dla ptaków. Nasz ekologiczny ogród stwarza świetne warunki do bytowania, osiedlania i zimowania dzikich zwierząt.