Przedszkolaki mają ogród dydaktyczny


 
W Miejskim Przedszkolu nr 25 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka powstał ogród dydaktyczny. Inwestycję udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu, które było nagrodą w konkursie.W ogrodzie dydaktycznym dzieci poprzez zabawę, obserwację i własne doświadczenia przyrodnicze poznają otaczający je świat.Adaptacja ogrodu przedszkolnego jest efektem wygranej w konkursie, w którym wzięło udział 41 częstochowskich placówek. Konkurs „Kolory wiosny” był organizowany przez Urząd Miasta Częstochowa oraz naszą szkołę. Zadaniem maluchów było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Wiosenne kwiaty z Ekorabaty” oraz aranżacja „Wiosennego Kącika Przyrodniczego”, a nagrodą dofinansowanie do modernizacji ogrodu.We wspólna pracę nad powstaniem nowego, przyjaznego miejsca dla przedszkolaków zaangażowane były trzy szkoły zawodowe: Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta.