Projekt “Nadzieja, Zwycięstwo” 2019/2020


Nasza szkoła przystąpiła do projektu” NADZIEJA, ZWYCIĘSTWO”, którego celem jest zapoznanie młodszego pokolenia  z niezwykłą postacią Jana Pawła II, Jego wielkim wkładem w budowanie wolnej i niepodległej Polski oraz przypomnienie pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do Ojczyzny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wizytę Jana Pawła II w Częstochowie w dniach od 04 do 06 czerwca 1979 r.

Kolejnym wydarzeniem projektu będzie przypomnienie o nieznanych w kraju oraz w regionie protestach w klubie „Ikar” w Częstochowie, do których doszło w dniach 11-19 listopada 1980 roku.

Partnerami strategicznymi projektu są

  • Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • Lidia Burzyńska – Poseł na Sejm RP
  • Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty
  • o. Marian Waligóra – Przeor Jasnej Góry
  • o. Mariusz Tabulski – Dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego