Praktyki w Maladze


Grupa uczniów odbywająca miesięczny staż w Hiszpanii ma już za sobą trzy tygodnie praktyki zawodowej. Uczniowie odbywają staż w sześciu firmach zlokalizowanych w obrębie miasta Malaga. Poniżej przedstawiamy krótką relację po dwóch tygodniach pracy w poszczególnych firmach:

– Wiktoria, Angela i Nicol odbywają staż w firmie Ofiburo, gdzie zajmują się projektowaniem przestrzeni w budynku, który znajduje się w przebudowie. W swojej pracy wykorzystują miedzy innymi takie programy jak: DraftSight, pCon.planer.

– Kacper, Dominik, Łukasz oraz Adam pracują w firmie Construccion, która specjalizuje się w pracach budowlanych i wykończeniowych. Uczniowie odbywający tam praktykę pomagali przy takich pracach jak: tynkowanie, gipsowanie, fugowanie płytek i cokołów, montaż okien. Uczestniczyli również w pracach montażowych instalacji elektrycznych.

– Krystian i Piotr praktykę zawodową odbywają w firmie Mundo, specjalizującej się w klimatyzacji, instalacjach sanitarnych i elektryce. Dotychczas w czasie praktyki uczniowie zajmowali się wymianą i montażem urządzeń sanitarnych (miski ustępowej, zmywarki, zlewozmywaka, kuchenki gazowej) oraz montażem klimatyzatorów.

– Kacper i Adam pracują w firmie UGI, która zajmuję się instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i klimatyzacją. W czasie praktyk asystowali przy montażu skrzynek elektrycznych, zajmowali się demontażem starej instalacji elektrycznej oraz układaniem nowych przewodów elektrycznych i ich izolowaniem.

– Mateusz i Wojtek w firmie MELA, zajmującej się instalacjami sanitarnymi mieli okazję pracować przy demontażu i montażu pomp wody, montażu instalacji elektrycznej, demontażu filtra wodnego, serwisowaniu pomp wodnych. Ponadto asystowali przy pracach związanych z oczyszczaniem i odkażaniem zbiorników wodnych w budynkach wielokondygnacyjnych.

– Kamil, Patryk i Mateusz odbywają praktyki w firmie Anugal, gdzie zajmują się projektowaniem instalacji solarnych. W trakcie praktyk wyjeżdżają również na miejsca instalacji paneli fotowoltaicznych, gdzie montują konstrukcje wsporcze oraz instalują moduły fotowoltaiczne.

W ostatnim tygodniu uczestnicy projektu kontynuowali realizację programu kulturowego w obrębie Malagi oraz jej okolic.

Od pierwszych chwil Malaga urzekła naszych uczniów swoim niepowtarzalnym i magicznym klimatem. Po obejrzeniu malowniczych uliczek starego miasta oraz międzynarodowego portu przyszedł czas na dalsze zwiedzanie urokliwych miejsc Malagi, tak charakterystycznych dla regionu Hiszpanii Andaluzji. Odnajdujemy tutaj zbieg różnych kultur, w tym przede wszystkim tak widoczne elementy architektury arabskiej, jak i również starożytne zabytki cywilizacji fenickiej.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia – niesamowitej cytadeli Alcazabar. Kolejną atrakcją 19 października, w sobotę była wycieczka do miasta Nerja. Mieliśmy tutaj okazję zobaczyć jedną z największych jaskiń, w której znajduje się największy na świecie stalagmit (wpisany do księgi Guinessa). Następnie uczestniczyliśmy w spływie kajakowym na otwartym morzu, gdzie oczywiście mieliśmy kilka miłych i ciekawych przygód. Pod koniec wycieczki zwiedziliśmy kurort Nerja, w którym znajduje się słynny taras DE EUROPE, z którego widać Afrykę.

W niedzielę natomiast mieliśmy okazję zwiedzić muzeum Picassa. Warto wspomnieć, że artysta urodził się w Maladze i tutaj właśnie powstały jego pierwsze prace.

W czwartek 24 października udało nam się zwiedzić katedrę w Maladze, zwaną Katedrą Wcielenia. Katedra wywarła na nas duże wrażenie z uwagi na monumentalność i bogactwo.

Kolejną długo wyczekiwaną wyprawą była sobotnia wycieczka na Gibraltar, tak istotny również dla historii Polski. Z tego powodu zwiedzając Gibraltar mogliśmy usłyszeć  historię generała Władysława Sikorskiego. Jednocześnie zwiedziliśmy główną ulicę Main Street oraz zobaczyliśmy słynny taras widokowy.

W niedzielę 27 października wybraliśmy się na wycieczkę do słynnego ogrodu botanicznego w Maladze. Zobaczyliśmy tam przepiękną,  egzotyczną roślinność.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!