Praktyki w Alhambrze


Od poniedziałku 8 października uczniowie pracują w Alhambrze, położonej na wzgórzu Sabika w Grenadzie. Alhambra – warowny zespół pałacowy jest wyjątkowym zabytkiem, najlepiej zachowanym muzułmańskim pałacem w Europie, Perłą Andaluzji. To symbol muzułmańskiego raju i szczęścia pod wszystkimi ziemskimi postaciami.

Uczniowie podzieleni są na grupy i pracują w różnych częściach Alhambry. Pierwsza grupa odbywa praktyki w El Partal- w tarasowych ogrodach  z systemem zbiorników, kanałów i fontann. Kolejna  grupa uczniów pracuje w Secano i ogrodzie Adarves (Cardin de los Adarves), który znajduje się niedaleko od wejścia do Alcazaby. W pobliżu jest Mirador, czyli platforma widokowa, z której roztacza się przepiękny widok na panoramę miasta i dzielnice – Albaicin i Sacromonte.

Czterech uczniów odbywa praktyki w ogrodach Generalife, arabska nazwa oznacza „rajski ogród architekta”. Tworzy go labirynt alejek, ciągów ogrodów, dziedzińców z wodotryskami i fontannami, pawilonami, tarasami, kaskadami i galeriami. 
Praktykanci i nauczyciele otrzymali identyfikatory, które upoważniają do wejścia na teren warowni. Uczniowie mają swoich hiszpańskich opiekunów, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem pracy. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.