Pracodawca wspierający szkolnictwo zawodowe


W dniu 25 listopada 2019 r. podczas odbywającego się „Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych” wręczono nagrodę w konkursie „PRACODAWCA WSPIERAJĄCY SZKOLNICTWO ZAWODOWE. Laureatem konkursu zostało Gospodarstwo Szkółkarskie Wróblewscy z Borowna.  

Zespół Szkół Technicznych od wielu lat współpracuje z firmą Gospodarstwo Szkółkarskie Wróblewscy. W 2018 r. właściciele szkółki przekazali na potrzeby budowy ogrodu dydaktycznego materiał roślinny, fundując krzewy liściaste, iglaste, byliny kwitnące jednoroczne i dwuletnie.

Firma umożliwia organizację miesięcznej praktyki zawodowej dla uczniów trzecich klas technikum architektury krajobrazu. Uczniowie w okresie praktyki wykonują zabiegi pielęgnacyjne i uprawowe w szkółce roślin. Dzięki pełnemu zaangażowaniu Pani Wróblewskiej udaje nam się rozbudzić wśród uczniów zamiłowanie do przyrody, krajoznawstwa, zainteresować projektowaniem obiektów architektury krajobrazu i pielęgnacją terenów zielonych. Dziękujemy. Życzymy, aby kolejne lata działalności były równie pomyślne. Dyrekcja i Grono pedagogiczne.