Powiatowy Konkurs Wiedzy “Na Olimpijskim Szlaku”


Dnia 30 listopada 2018 r. już po raz dwudziesty trzeci Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Urzędu Miasta Częstochowy oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie, zorganizowała w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie Powiatowy Konkurs Wiedzy„Na Olimpijskim Szlaku”.
Jego celem jest krzewienie idei olimpijskiej wśród dzieci i młodzieży oraz poznawanie i propagowanie osiągnięć polskich sportowców na arenach olimpijskich.

Wysokie VII miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Technicznych. Bardzo dobrze spisali się pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu „Na Olimpijskim Szlaku” – puchar ufundowany przez Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie, otrzymał  uczeń Szkoły Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie.

Podczas konkursu młodzież miała możliwość poznania dwóch częstochowskich olimpijczyków: Stanisława Gościniaka – siatkarza, uczestnika olimpiady w Meksyku 1968 roku oraz Monachium 1972 oraz Jakuba Jelonka – chodziarza, uczestnika olimpiady w Pekinie 2008 roku oraz Rio de Janeiro 2016. Olimpijczycy podzielili się z uczestnikami swoimi wspomnieniami odpowiadając na liczne pytania, wręczali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.