Piknik ekologiczny w ZST


22 czerwca 2022 w Zespole Szkół Technicznych odbył się pierwszy w historii piknik ekologiczny. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z trwającymi XIV Częstochowskimi Dniami Rodziny. Piknik promował ekologiczny styl życia oraz podkreślał wartość rodziny. Na dzieci, które przybyły z częstochowskich przedszkoli i szkół podstawowych czekały przeróżne atrakcje na szkolnym patio oraz boisku. Mali goście między innymi wzięli udział w konkurencjach sportowych, malowali kredami na chodniku portrety swych bliskich oraz sadzili warzywa w szkolnym ogrodzie dydaktycznym. Uczestniczyli również w warsztatach plastycznych i ekologicznych, a także słuchali bajek czytanych przez starsze koleżanki. Zmęczeni posilili się kanapkami z ekologicznymi warzywami, a na deser poczęstowali się watą cukrową.

Podczas pikniku zostały wręczone nagrody w dwóch konkursach organizowanych w tym roku szkolnym przez Zespół Szkół Technicznych pod patronatem Urzędu Miasta Częstochowy. Były to konkursy: „Dom energooszczędny” skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz „Moja energia – monitoruję, ograniczam, oszczędzam” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nagrody laureatom wręczyli goście dzisiejszego wydarzenia – Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Dariusz Kapinos Radny Miasta Częstochowy oraz Patrycja Rozpondek Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

Wszyscy świetnie się bawili i opuszczali ZST z uśmiechami na twarzy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia!