Piknik ekologiczny


11 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się już III edycja pikniku ekologicznego skierowanego dla przedszkolaków i młodszych uczniów podstawówek. Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku, odwiedziło nas kilkaset dzieci z kilkunastu przedszkoli i szkół podstawowych w Częstochowie. Piknik wpisywał się w XVI Częstochowskie Dni Rodziny, a ponadto promował zdrowy styl życia. Było więc wiele ruchu na świeżym powietrzu – dzieci odnalazły radość rzucając do celu, skacząc w klasy czy gumę oraz zamalowując kredami chodnik prowadzący do ZST. Szkoliły się także z gry w piłkarzyki i tenisa stołowego. Wymęczone posiliły się zdrowymi przekąskami – owocami i kanapkami, które mogły skomponować według własnego pomysłu. Nie zabrakło wody z cytryną i miętą, aby odpowiednio się nawodnić. Część produktów pochodziła z naszego szkolnego ogródka, który dzieci z chęcią odwiedziły, bawiąc się w małych ogrodników. Na naszych gości czekało też wiele innych atrakcji, m.in. doświadczenia ze świata chemii, malowanie na płytkach ceramicznych czy też tworzenie pięknych masek.  Pojawiła się także okazja do grania w gry edukacyjne o tematyce ekologicznej. Oczywiście kolejka do malowania buziek, tatuaży i kolorowych warkoczyków nie miała też końca. Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie – nasz kolejny piknik był udany.