Pączek dla Afryki 2026


W środę przed tłustym czwartkiem, 11 lutego, w naszej szkole po raz czwarty odbyła się akcja charytatywna „Pączek dla Afryki”. W tym roku została ona zorganizowana pod hasłem „Posiłek i szkoła dla dzieciaków”. Głównym jej celem jest wsparcie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie misjonarze opiekują się 710 podopiecznymi wymagającymi regularnego dożywiania.

Każdy zakupiony pączek na kiermaszu to cegiełka na realną pomoc dzieciom. Akcja ta mogła się odbyć dzięki naszym sponsorom, którzy podarowali nam słodkości. Mogliśmy skosztować pączków Cukierni MRM&A Kozłowscy i Piekarni U Chłopaków z Częstochowy, Cukierni Aleksandra z Kłobucka oraz Piekarni Cukierni Łubowscy z Lublińca.

Fundusze zebrane w czasie kiermaszu zostały wpłacone na konto Fundacji Kapucyni i Misje.
Uczniom i wszystkim pracownikom naszej szkoły dziękujemy za aktywny udział w akcji. Wolontariuszom biorącym udział w kiermaszu za poświęcony czas i zaangażowanie. Kolejny raz okazało się, że pomaganie łączy społeczność naszej szkoły i wywołuje uśmiech.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę darczyńców, bo bez nich ta akcja nie mogłaby się odbyć.