Otwarte drzwi i bieg w kasku na Politechnice Częstochowskiej


23 kwietnia młodzież z klas III to i III tb uczestniczyła w Dniu Otwartych Drzwi, zorganizowanym przez Politechnikę Częstochowską. Uczelnia przedstawiła młodzieży częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych swoją ofertę edukacyjną i zaprosiła uczniów do zwiedzenia swoich laboratoriów. Klasa III to miała okazję zwiedzić Wydział Inżynierii Środowiska i Biotechnologii a klasa III tb Wydział Budownictwa. Młodzież mogła również zobaczyć prezentację łazika marsjańskiego, którego skonstruowali studenci koła naukowego Politechniki.
Na zakończenie odbył się bieg pań w kaskach, zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji “Dziewczyny na politechniki”. Naszą szkołę reprezentowały: Ola Patrzykowska, Kinga Przybylska z klasy II tak, Kamila Wojtasińska z klasy II to, Marta Lis i Kamila Kruk z klasy III tak. Trzy spośród nich znalazły się w grupie dwudziestu najlepszych uczestniczek i zdobyły pamiątkowe medale.
Szczęście dopisało również młodzieży biorącej udział w loterii. Dwie osoby z naszej szkoły wylosowały atrakcyjne nagrody.
Opiekunami młodzieży podczas Dni Otwartych Politechniki były panie: Dorota Kapkowska- Jabbar, Magdalena Stanirowska i Katarzyna Walasek.

23042015_1_05_t2 23042015_1_04_t2

23042015_1_03_t2 23042015_1_02_t2 23042015_1_01_t2