“Orzeł i Lwica – Leosia i Bieluś na straży bezpieczeństwa”


3 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbyła się inauguracja projektu “Orzeł i Lwica – Leosia i Bieluś na straży bezpieczeństwa”.

Podczas uroczystości wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Małgorzata Krakowska wyjaśniła cel przedsięwzięcia: „Projekt powstał dlatego, żeby pomóc nauczycielom przedszkoli wprowadzić i wypracować standardy bezpieczeństwa na takim poziomie, żeby były zrozumiałe właśnie dla dzieci przedszkolnych. Dlatego Leosia i Bieluś to postacie, które będą pokazywały dzieciom, jakie mają prawa, czego powinny się wystrzegać, w jaki sposób informować o poczuciu ewentualnego zagrożenia i gdzie szukać pomocy.”

W ramach projektu powstał elementarz, który zawiera zestaw bajek i scenariuszy zajęć oraz filmy edukacyjne, które mają przybliżyć częstochowskim przedszkolakom standardy ochrony małoletnich.

Lwica Leosia i orzeł Bieluś, maskotki związane z herbem Częstochowy, odwiedzać będą dzieciaki w częstochowskich przedszkolach i poprzez zabawę uczyć o bezpieczeństwie, zdrowiu i profilaktyce.