Orszak Trzech Króli


W sobotę 6 stycznia przeszedł ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się w Archikatedrze Częstochowskiej, gdzie o godz. 14.00  arcybiskup Wacław Depo odprawił Mszą św. Po zakończeniu wszyscy wyruszyli Alejami na Jasną Górę, a Trzej Królowie pojechali bryczką zaprzężoną w dwa konie.

Stało się już tradycją, że nasza szkoła ma  w Orszaku „swojego króla” w niebiesko-granatowych szatach. W rolę króla Kacpra wcielił się Dominik z kl. 3 TAK. Wraz z królem Kacprem szły w orszaku damy dworu, które sypały płatki kwiatów. Damy reprezentowane były przez Olę, Dominikę i Julię z kl. 1 TAW. Król miał też swoje wojsko, kadetów z kl. 2 i 3 TBm. Każdego roku atrakcją orszaku jest niesione przez naszą szkołę dymiące kadzidło, które symbolizuje jeden z darów złożonych w żłóbku betlejemskim. Orszak zakończył się na dziedzińcu jasnogórskim pokłonem królów w stajence.