84. rocznica wybuchu II wojny światowej


1 września na placu Pamięci Narodowej w Częstochowie odbyły się główne uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. Rozpoczęła je modlitwa ekumeniczna oraz wystąpienia okolicznościowe m.in. prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka. Obchody zakończyły się Apelem Pamięci oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny.

W godzinach porannych na Cmentarzu Kule, na znajdujących się tam mogiłach żołnierzy 7 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego, poległych w wojnie obronnej z 1939 roku, znicze zapalili zastępca prezydenta Częstochowy Bartłomiej Sabat, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot, przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich. Towarzyszyła im asysta Straży Miejskiej oraz kadeci z klasy mundurowej o profilu wojskowym Zespołu Szkół Technicznych wraz z opiekunem.

Dziękujemy uczniom z klas wojskowych za udział w uroczystościach.