Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego


OBCHODY 78. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1 sierpnia 2022r. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodzież Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w częstochowskich obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W godzinach dopołudniowych uczniowie klas mundurowych pełnili straż na Cmentarzu św. Rocha, gdzie miała miejsce uroczystość oznaczenia mogiły śp. Romany Zdziarskiej-Rewskiej tabliczką „grób weterana”.

Uroczystości główne rozpoczęły się o godz. 17.00 Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie. Po mszy odbył się przemarsz pamięci pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza. Uczestnicy uroczystości uczcili ofiary Powstania Warszawskiego minutą ciszy oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Dziękujemy uczniom klas mundurowych za udział w uroczystościach.