Nasza uczennica na podium w międzynarodowym konkursie


Maja Pikor, uczennica  naszej szkoły, zajęła 2. miejsce w konkursie muzycznym Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria”. Maja zaśpiewała dwa utwory, a komisja konkursowa wysoko oceniła walory głosowe i piękne wykonanie piosenki „Cała jesteś piękna, Maryjo”. Akompaniował naszej wokalistce na pianinie p. Jan Głowacki, nauczyciel muzyki. 

Gala festiwalu, na którą zostali zaproszeni laureaci, odbyła się w Dzień Matki, 26 maja, w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Mai podczas ogłoszenia wyników towarzyszyła jej mama oraz p. Ewa Oset, która przygotowywała ją do konkursowych zmagań. Gośćmi honorowymi gali byli m.in. biskup Andrzej Przybylski, przeor Jasnej Góry ojciec Samuel Pacholski oraz wiceprezydent Częstochowy Ryszard Stefaniak, którzy razem z pomysłodawczynią festiwalu Anną Rybowicz na scenie gratulowali Mai sukcesu.

Festiwal organizowany jest od 18 lat i cieszy się ogromną popularnością. W tym roku w konkursie pod hasłem „ W drodze do nieba z Maryją” wzięło udział ponad 2,5 tysiąca uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Na konkurs plastyczny wpłynęło 2348 prac, natomiast w konkursie muzycznym jury przesłuchało 321 nagrań z Polski i zagranicy. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Sancta Maria, a jego celem – propagowanie kultury chrześcijańskiej i szerzenie kultu do Matki Bożej.