Nasz uczeń na podium Regionalnego Konkursu Fotograficznego ZOOM NA MATEMATYKĘ!


W V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyło się podsumowanie IV edycji Regionalnego Konkursu Fotograficznego ZOOM NA MATEMATYKĘ. Organizatorem konkursu było właśnie V LO. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z Częstochowy i sąsiednich powiatów – w tym roku wzięło w nim udział 46 uczniów, którzy nadesłali aż 94 zdjęcia. Uczestnicy wykonali autorskie fotografie z artystycznym wyrażeniem dowolnego zagadnienia matematycznego, co wymagało nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim wyobraźni.
Na podium konkursowym stanął uczeń klasy 1 TEO – Jakub Strzelczyk. Kuba przesłał trzy prace, z których ta zatytułowana “Zielone światło dla prostych” zdobyła trzecie miejsce w konkursie. Dwie pozostałe miały tytuły: “Przygnębiony graniastosłup” oraz “Proste równoległe o zachodzie”. W galerii możecie obejrzeć wszystkie trzy prace i ich autora, któremu serdecznie gratulujemy :)