Narodowe Święto Niepodległości w ZST #SzkołaDoHymnu


Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

W sobotę 11 listopada obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Dzień ten został uznany za święto państwowe cytowaną wyżej ustawą z 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości, ale uroczyste obchody odbywały się już wcześniej.

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada o godz.11:11 cała społeczność naszej szkoły zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która przeniosła wszystkich jej uczestników do czasów trudnych 123 lat zaborów oraz wydarzeń z 1918 roku.

Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom za udział w obchodach 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości!