Nagrody rozdane! VII Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie”


24 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie rozstrzygnięto VII Konkurs Matematyczny „Myśl logicznie”.

Przystąpiło do niego 58 uczniów klas VII i VIII z 25 szkół podstawowych Częstochowy i regionu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie.

Jak co roku, uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zestaw zadań i zagadek matematyczno-logicznych oraz krzyżówkę dotyczącą postaci bohatera konkursu – w tej edycji był nim jeden z Patronów roku 2023, Mikołaj Kopernik. Ta część konkursu odbyła się 5 grudnia 2023 r.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce – DANIEL KACZMARZYK (Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie)

II miejsce – WIKTOR CZOŁGOSZ (Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie)

III miejsce – MACIEJ BANDURSKI (Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie)

Wyróżnienia:

NATALIA SOCHA (Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisko)

NADIA ŁYŻNIAK (Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Więckach)

FRANCISZEK MOŹDZIOCH (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie)

MAKSYMILIAN GRABOWSKI (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie)

MAJA GROBELAK (Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie)

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu to nie tylko wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym. Przy tej okazji mogliśmy podziwiać wystawę prac plastycznych poświęconych Mikołajowi Kopernikowi – miały one formy lapbooków, które brały udział w konkursie „Polscy naukowcy, którzy zmienili świat – Mikołaj Kopernik” autorstwa uczniów szkół podstawowych Częstochowy i powiatu. Kilka słów o roli Mikołaja Kopernika w światowej nauce usłyszeliśmy od zaproszonego gościa – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Pana Rafała Piotrowskiego. Obejrzeliśmy również spektakl nt. teorii heliocentrycznej i wysłuchaliśmy rapowanej historii o odkryciach Kopernika, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 39. 

Konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024, jako konkurs o zasięgu wojewódzkim. 

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za uczestnictwo w konkursie i jeszcze raz gratulujemy. I oczywiście zapraszamy za rok!