W niedzielę 24 maja w Sali Papieskiej na Jasnej Górze miała miejsce uroczysta Gala Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria”, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom Konkursu Muzycznego i Konkursu Plastycznego. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „Sancta Maria”. Tegoroczna, XX edycja, odbywała się pod hasłem „Maryjo, Gwiazdo Morza”.
Dwie uczennice ZST:
- Rozalia Brodzińska
- Anna Horborukova
zajęły ex aequo II miejsce w Konkursie Plastycznym w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentów.
Prace plastyczne wszystkich uczestników konkursu można zobaczyć na wystawie w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze.
