“Minecraftowe” Częstochowa i Kijów


Na uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Szkoły z internatem nr 23 “Korpus Kadetów” w Kijowie czeka w najbliższym czasie ciekawe wyzwanie, jakim będzie udział w realizacji wspólnego projektu „Śladami bohaterów – losy polskich i ukraińskich żołnierzy w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”. Projekt otrzymał dofinansowanie Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej i odbędzie się we wrześniu 2020 roku w formie zdalnej. Głównym założeniem projektu jest krzewienie wśród młodzieży historii oraz zainteresowanie dziedzictwem narodowym.

Uczniowie wezmą udział w różnych działaniach, takich jak np. konferencja i warsztaty online czy wirtualne spacery po ciekawych miejscach w Polsce i na Ukrainie. A jednym z interesujących zadań, przed którym staną, będzie stworzenie projektów miast w wirtualnym świecie. Uczestnicy skorzystają w tym celu z gry Minecraft. Wykorzystując własne pomysły, zbudują fragmenty miast, które według nich warto zobaczyć. Na pewno w projektach nie zabraknie sztandarowych budynków i pomników historycznych, aczkolwiek zważając na kreatywność młodzieży, możemy liczyć też na nietypowe rozwiązania i zaskakujące elementy. Z niecierpliwością będziemy czekać na efekty pracy i wyobraźni uczestników.