Marsz Różowej Wstążki


26 maja, jak co roku w Dniu Mamy, przeszedł alejami Częstochowy Marsz Różowej Wstążki. W wydarzeniu wzięli udział licznie zgromadzeni uczniowie ze szkół podstawowych i średnich wraz z nauczycielami. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, przedstawiciele władz samorządowych oraz środowiska medyczne wspólnie promując profilaktykę i troskę o zdrowie kobiet

Na uczestników na Starym Rynku czekało Miasteczko Profilaktyczne, bezpłatne badania, konsultacje specjalistów, pokazy pierwszej pomocy, występy artystyczne oraz debata pod hasłem „Razem zadbajmy o zdrowie”. Naszą szkołę w Marszu reprezentowała delegacja klasy 1 technikum aranżacji wnętrz.