Marsz Różowej Wstążki 2021


15 września uczniowie naszej szkoły (klasa 3 TAg) uczestniczyli w Marszu Różowej Wstążki, organizowanym przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki.

Uczestnicy marszu, wśród których byli przedstawiciele władz miasta, miejscowego szpitala, radni oraz młodzież częstochowskich szkół, pokonali trasę z Placu Biegańskiego na Stary Rynek, promując profilaktykę chorób nowotworowych. Maszerujący ulicami uczniowie zaakcentowali wagę tego  wydarzenia różowymi balonami i transparentami z napisami „Profilaktyka chorób piersi”, „Wybierz życie – postaw na badania”, „Profilaktyka, siła i życie”.

Na Starym Rynku zorganizowane zostało dla wszystkich uczestników marszu Profilaktyczne Miasteczko, gdzie można było zasięgnąć opinii lekarzy oraz uczestniczyć w debacie promującej profilaktykę chorób nowotworowych, a zwłaszcza raka piersi.