Lato w mieście z ZST


Podczas wakacji odbyła się kolejna już edycja akcji “Lato w mieście z ZST”, zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Częstochowa w dniach 24.06.2019 – 12.07.2019 roku.  Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych sprawiła, że jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział blisko 100 osób. Młodzież mogła bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas. Akcję rozpoczęliśmy plenerem malarskim i ogniskiem w Olsztynie koło Częstochowy. Plener miał na celu rozwinięcie zmysłu artystycznego i wrażliwości na formy sztuki oraz zaprezentowanie uczestnikom walorów turystycznych Jury Krakowsko – Częstochowskiej. W kolejnym dniu młodzież uczestniczyła w zajęciach ogólnorozwojowych na trampolinach w klubie fitness “Calypso”. Zajęcia pokazały, że ćwiczenia mogą być świetną zabawą dostarczającą dużo pozytywnych emocji. Na krytym basenie uczestnicy akcji letniej doskonalili swoje umiejętności pływackie i skoki do wody pod czujnym okiem ratowników. W czasie zajęć sportowych w Zespole Szkół Technicznych uczniowie rozwijali swoje umiejętności sportowe z takich dyscyplin jak piłka siatkowa, piłka koszykowa oraz unihokej. Mogli rywalizować między sobą wdrażając zasady zdrowego współzawodnictwa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji. Do zobaczenia za rok!