Lato w mieście 2021 z ZST


Wraz z upragnionymi wakacjami nadszedł wspaniały czas na odpoczynek , oraz mnóstwo okazji do aktywności w plenerze do czego zachęcała oferta akcji ” Lato w mieście 2021″ przygotowana przez ZST przy współpracy Urzędu Miasta.
Naszą akcję rozpoczęliśmy już w sobotę 26.06.2021 jednodniową wycieczką górską w Beskid Żywiecki. Malownicza trasa , którą mieliśmy do pokonania rozpoczynała się w Soblówce przez  Kotarz do Bacówki PTTK  Rycerzowa – Wielka Rycerzowa – Przełęcz Przysłop – Soblówka.
Hala Rycerzowa należy do najbardziej urokliwych miejsc w Beskidzie Żywieckim. Widokowa hala położona jest na zboczu wielkiej Rycerzowej
(1226 m.) i Małej Rycerzowej (1207m.). Rozciągająca się z niej panorama obejmuje najwyższe partie Beskidu Żywieckiego z Babią Górą i Pilskiem , a przy dobrej widoczności można dostrzec Tatry. Zadowoleni i pełni dobrych humorów uczestnicy wycieczki zjedli w Bacówce pyszny obiad i otrzymali na pamiątkę książeczkę GOT(Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK) gdzie mogli wpisać swoje pierwsze zdobyte punkty.
W poniedziałek 28.06.2021 młodzież miała okazję poćwiczyć pod czujnym okiem instruktora , technikę marszu z kijkami dołączając do grupy Chodzę Bo Lubię w Lasku Aniołowskim.
W środę 30.06. 2021 podziwialiśmy uroki Jury Krakowsko -Częstochowskiej uczestnicząc w pieszej wycieczce do Olsztyna .Do pokonania mieliśmy Trasę Jurajskich Krajobrazów.
Trasę zaprojektowano w formie pętli, z początkiem i końcem na rynku w Olsztynie. Pozwala to turyście na odwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych Gminy Olsztyn: Kamieniołomu Kielniki, Sokolich Gór, Góry Biakło , Lipówek oraz ruin zamku.
W akcji wzięło udział do tej pory ok. 40 osób , a przed nami jeszcze trening biegowy na Stadionie Lekkoatletyczny w sobotę 03.07.2021.