Konkurs „Zakładka do książki”


Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „ Zakładka do książki”.

 Celami konkursu były: promocja czytelnictwa oraz popularyzacja literatury, rozwijanie kreatywności i talentów plastycznych uczniów, zachęcanie do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki szkolnej i kształtowanie pozytywnego stosunku do książek. Różnorodność tematyczna i techniczna ( jedna z prac wykonana została szydełkiem !) sprawiła, że wybór najciekawszych prac był niezwykle trudny. Laureatami konkursu zostali: Lena Choleżyńska, Cecylia Kotlarczyk, Krzesimir Koniarski, Kacper Suchan i Ewa Wolska. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe. Teraz pozostało już tylko czytać!

Nagrody zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.