Konkurs na świąteczną dekorację sal


Grudzień to wyjątkowy miesiąc w roku, w którym obchodzimy najpiękniejsze rodzinne święta – Boże Narodzenie. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy tej chwili, kiedy zaśpiewamy pierwszą bożonarodzeniową kolędę, zasiądziemy do wigilijnego stołu i podzielimy się z naszymi najbliższymi świątecznym opłatkiem. Im bliżej 24 grudnia, tym bardziej udziela się nam świąteczny nastrój i tym intensywniej przygotowujemy się do obchodów tych niepowtarzalnych dni. W oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę i Narodzenie Bożej Dzieciny powoli zaczynamy przyozdabiać nasze domy świątecznymi akcentami. W naszej szkole także pojawiły się już świąteczne dekoracje, a to ze względu na inicjatywę Samorządu Uczniowskiego, który jak co roku ogłosił konkurs na świąteczną dekorację sal.

Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy Zespołu Szkół Technicznych, a uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami chętnie zaangażowali się w przystrajanie pracowni i nie musieliśmy długo czekać, by w salach i na korytarzach dostrzec świątecznie przystrojone drzewka, lampki choinkowe, ozdoby świąteczne oraz napisy głoszące: „Wesołych Świąt!”

5 grudnia 2019 roku komisja konkursowa dokonała oceny przygotowanych dekoracji, wyrażając duże uznanie dla pomysłowości i kreatywności, jaką wykazali się uczniowie podczas  przystrajania swoich pracowni. Poziom był naprawdę wysoki i wiele sal wyglądało przepięknie.

Oceniających najbardziej zachwyciły i pierwsze miejsce w konkursie zajęły dwie pracownie:

sala nr 41, którą przystroiła klasa IV TAK, oraz sala nr 40 udekorowana przez klasę II TBm/TOE

Na drugim miejscu uplasowała się sala nr 38 udekorowana przez klasę I TBmg/TB.

Natomiast trzecie miejsce zajęły ex aequo sala nr 15 przygotowana przez klasę I TIg oraz sekretariat przystrojony przez klasę I mzg.

Gratulujemy klasom wspaniałych pomysłów oraz dziękujemy za nadanie naszej szkole świątecznej atmosfery. Życzymy wszystkim, aby ten wyjątkowy świąteczny klimat przyczynił się do głębokiego i radosnego przeżycia Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!