Konkurs matematyczny “LOGIC, EFFICIENCY, CREATIVITY”


Dnia 29 lutego 2024 r. na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej odbył się Konkurs Matematyczny „Logic, efficiency, creativity”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maksymilian Szwejda z klasy 5TTp oraz Filip Tukaj, również z klasy 5TTp. Konkurencja byłą silna, ponieważ w konkursie uczestniczyły zespoły z 22 szkół ponadpodstawowych Częstochowy i okolic. 

Uczestnicy dostali do rozwiązania pięć zadań z różnych działów matematyki i mogli pracować nad nimi przez 120 minut. 120 minut i tylko 5 zadań – wyobraźmy sobie zatem, co to były za zadania! Nic dziwnego, że do ich rozwiązania, poza oczywiście wiedzą, potrzebne było logiczne myślenie, wydajność i kreatywność. Po części zadaniowej młodzież miała okazję wysłuchać wykładu nt. sztucznej inteligencji, zwiedzić laboratoria Politechniki Częstochowskiej oraz poznać jej ofertę edukacyjną.

Konkurs, zorganizowany przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Częstochowie i Katedrę Matematyki WIMiI Politechniki Częstochowskiej, objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Rektora Politechniki Częstochowskiej oraz Oddziału Częstochowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.