Koduj z gigantami


Drodzy uczniowie,
trwają zapisy na międzynarodowe, bezpłatne warsztaty “Koduj  z Gigantami – Starcie Gigantów”! 

Już po raz dziewiąty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania! 

“Koduj z Gigantami” to największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce, a także Chorwacji, Hiszpanii, Bośni, Słowacji, Chile i Meksyku. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszam uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w akcji. 

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Zajęcia odbędą się w Zespole Szkół Technicznych w dniu 25.09.2021r. (sobota)

Akcję honorowym patronatem wspierają:

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

9. edycja akcji “KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW –PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML. W trakcie zajęć uczniowie będą mieli okazję stworzyć własną grę komputerową lub aplikację mobilną, a także zapoznać się z podstawami jednego z języków programowania.

Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń musi indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl 

Wydarzeniu towarzyszą konkursy dla uczestników warsztatów oraz całych szkół, które są okazją do wykazania się wiedzą programistyczną, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród.

Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT.