“Jura w obiektywie” – zajęcia plenerowe w ramach akcji “Ferie w mieście” dla uczniów ZST


Nauczyciele przedmiotów zawodowych i wychowania fizycznego z ZST  zorganizowali dla uczniów technikum architektury krajobrazu wycieczkę i zajęcia fotograficzno-sportowe w plenerze na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. 

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie ciekawych miejsc, unikatowych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym i ich dokumentacja fotograficzna, poznanie histori regionu, integracja grupy i ruch na świeżym powietrzu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

Odwiedziliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy w Złotym Potoku, gdzie odbyły się zajęcia sportowe, ruchowe przy muzyce „Forma w rytm muzyki”. 

Następnym punktem naszej wyprawy były Skały Rzędkowickie. Jest to pasmo białych ostańców jurajskich, wznoszące się wysoko ponad terenem, nieopodal Wsi Rzędkowice. 

Zwiedziliśmy również teren Góry Zborów. Formy ostańców skalnych  na Górze Zborów przypominają m.in. sylwetki zwierząt i ludzi. Znajduje się tutaj również wejście do Jaskini Głębokiej. 

Pojechaliśmy w stronę Mirowa i podziwialiśmy ruiny Zamku w Mirowie, jednej z najstarszych budowli obronnych na szlaku Orlich Gniazd. 

W czasie pleneru pogoda i humory dopisywały. Zapraszamy do obejrzenia naszej bogatej galerii zdjęć.