Jubileusz 60-lecia istnienia szkoły


W nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021 społeczność Zespołu Szkół Technicznych obchodzić będzie jubileusz 60-lecia istnienia szkoły.

To, że teraz jesteśmy w tym miejscu – przy alei Jana Pawła II 126/130 – to praca wielu ludzi, ich pasje, zamiłowania, upór. Do tych osób należą pracownicy szkoły, uczniowie, ich rodzice, ale także przyjaciele tego miejsca, którzy pozostawili swój ślad w murach tego budynku.

Historia szkoły jest bogata i niezwykła. W związku z tym zaplanowaliśmy na cały przyszły rok serię wydarzeń jej poświęconych.

Startujemy 1 września. Zaczynamy od Was – uczniów. Wspólnie rozpoczniemy szlak jubileuszu. W ciągu nadchodzącego roku pragniemy dotrzeć do wielu, spotkać się z tymi, którzy w szkole zdobyli wykształcenie. Chcemy przypomnieć tych, którzy tworzyli historię tego miejsca.

W październiku uczniowie przedstawią w Miejskiej Galerii Sztuki naszą historię i osiągnięcia w specjalnie przygotowanym spektaklu.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w działaniach podejmowanych przez społeczność szkolną. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uświetnić nasze uroczystości – byłych Pracowników, Współpracowników, Absolwentów, Rodziców.

W imieniu całej Społeczności Szkolnej

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych

mgr Rafał Piotrowski

 

Swoje wspomnienia, propozycje współpracy prosimy przesyłać na adres zst@edukacja.czestochowa.pl

ZST-Baner

Wykonawcy plakatu: Anna Kościukiewicz-Kościelniak, Piotr Tondyra