IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej


7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach odbyły się zawody okręgowe IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. W zawodach obejmujących województwo śląskie udział wzięli przedstawiciele 12 szkół, w sumie 24 uczestników wyłonionych w etapach szkolnych. Reprezentanci musieli odpowiedzieć na 40 pytań testowych oraz rozwiązać kilka zadań obliczeniowych, obejmujących swoją tematyką odnawialne źródła energii, procesy, urządzenia, a także nowoczesne technologie energetyczne. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Biernacki z klasy IV TO – zajmując 2 miejsce oraz Mateusz Pala z klasy III TO – zdobywając 5 miejsce. Gratulujemy wysokich wyników, a za Kubę trzymamy kciuki w Zawodach Centralnych w Sieradzu!