IT Academic Day


W czwartek 28 listopada 2019 roku klasy 1TIg i 1TIp wraz z opiekunami Anetą Ślęzak i Agnieszką Perełką uczestniczyły w cyklu konferencji informatycznych na Politechnice Częstochowskiej, organizowanych w ramach dnia „IT Academic Day”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się między innymi z systemami szablonów w NET, z modowaniem gier na przykładzie Gothica oraz z obsługą VR/AR i technikami symulacyjnymi. Podczas sympozjum uczniowie poznali również aktualne oferty pracy zgłaszane przez firmy z Częstochowy, Warszawy i Gliwic, które poszukują pracowników z działu szeroko pojętego IT, między innymi: programistów, montażystów,  osoby tworzące silniki i mody do gier, programistów php i java script, czy osoby do tworzenia symulacji komputerowych. Udział firm był najlepszą okazją by porozmawiać, spotkać i skonsultować się z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami. IT Academic Day cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.