III miejsce i wyróżnienie w Konkursie Multimedialnym i Filmowym „Wielcy Polacy na Kresach”


Konkurs Multimedialny i Filmowy „Wielcy Polacy na Kresach”

Uczennica naszej szkoły Daria Trepke zajęła III miejsce w Konkursie Multimedialnym i Filmowym “Wielcy Polacy na Kresach”, zorganizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusza Bonisławskiego, którego organizatorem było V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Druga z uczennic naszej szkoły – Jessica Lis – w tym samym konkursie zdobyła wyróżnienie.

Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej lub autorskiego filmu, przybliżającego postać i miejsca związane z Polakami na Kresach.

W podsumowaniu konkursu pojawiła się informacja, że przesłane filmy zachwyciły jury dojrzałością w ujęciu tematu, niezwykłą kreatywnością i wrażliwością artystyczną twórców, a prezentacje multimedialne świadczą o rzetelności i merytorycznym przygotowaniem autorów prac.

Wszystkie nadesłane prace mają charakter paradokumentów z bogatym przesłaniem, co ukazuje wielkie zaangażowanie i dociekliwość badawczą młodzieży w odkrywaniu często zapomnianych sylwetek wielkich Polaków, których biografie związane są z Kresami.”

Organizatorzy konkursu

Gratulujemy serdecznie!!!