III Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie”


Zapraszamy do udziału w III. Konkursie Matematycznym „Myśl logicznie”, adresowanym do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i upowszechnianie wiedzy o wielkich Polakach – ludziach nauki i techniki, odkrywcach i podróżnikach, walczących o wolność ojczyzny. Tegoroczny zestaw konkursowy składać się będzie z trzech części: logiczno-rachunkowych zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru, rebusów oraz krzyżówki tematycznej. Krzyżówka tematyczna w tej edycji konkursu dotyczyć będzie postaci polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 r. złamał szyfr Enigmy – Mariana Rejewskiego. 

 

Więcej szczegółów – Regulamin III  Konkursu Matematycznego “Myśl logicznie”

 

Konkurs odbędzie się 13 lutego 2020 r. o godzinie 11.00 w Auli Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki przy ul. Armii Krajowej 21, 42-201 Częstochowa. Więcej informacji pod numerem telefonu Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie – 34 361 29 04.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 26 marca 2020 r. o godzinie 11.00 w Auli Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, ul .Armii Krajowej 21, 42-201 Częstochowa.   O szczegółach  uroczystości uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni w dniu 13 lutego 2020 r.

Konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej  w roku szkolnym 2019/2020.

1.

Koordynatorem konkursu  jest pani Aneta Góra –  nauczyciel geografii w Zespole Szkół Technicznych (kontakt: mysl-logicznie@zst.czest.pl).

Zainteresowane szkoły prosimy o przesłanie do 28 stycznia 2020 r. zgłoszenia udziału w konkursie  pod adresem mysl-logicznie@zst.czest.pl 

Poniżej zamieszczamy również podpowiedź, gdzie szukać wartościowych informacji na temat bohatera tegorocznej krzyżówki – Mariana Rejewskiego:

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Polecamy

Klasa mundurowa