III Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie”


MARIAN REJEWSKI

            13 lutego 2020 roku, w czterdziestą rocznicę śmierci Mariana Rejewskiego, w auli wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, odbyła się III edycja powiatowego konkursu “Myśl logicznie”.

            Bohaterem konkursu był ww. matematyk i kryptolog Marian Rejewski, który miał znaczący udział w złamaniu szyfru Enigmy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie z siedemnastu szkół powiatu częstochowskiego, którzy zmierzyli się z zadaniami logicznymi i rebusami z dziedziny matematyki oraz krzyżówką związaną z bohaterem edycji. Oprócz naszej szkoły współorganizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 38 z Częstochowy, a patronat objęła Politechnika.

            Ogłoszenie wyników i uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 marca 2020 roku.

R. Kręciwilk, A. Góra