II Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie”


Dnia 31 stycznia w naszej szkole odbył się II Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III oddziałów gimnazjalnych. I jak się okazuje – nie taka straszna matematyka, jak się o niej mówi – do konkursu przystąpiło 119 uczniów z 32 szkół Częstochowy i powiatu!

Uczniowie musieli zmierzyć się z matematycznymi zadaniami zamkniętymi, rebusami matematycznymi oraz krzyżówką dotyczącą postaci bojownika o niepodległość Polski, taternika i żeglarza, któremu matematyka nie była obca – Mariusza Zaruskiego.

Młodzi miłośnicy matematyki pracowali w trakcie konkursu w powadze i skupieniu, ale uśmiechy na twarzach po zakończeniu pracy potwierdziły jednoznacznie, że wszystko poszło świetnie.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 5 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych.

Wszystkim szkołom i ich uczniom biorącym udział w konkursie – dziękujemy :)