Hiszpańskie praktyki zawodowe – technik architektury krajobrazu


Naszą przygodę z praktykami w firmie Huertum rozpoczęliśmy dnia 12 września. Po godzinnej podróży w komunikacji miejskiej poznaliśmy naszą instruktorkę – panią Susanę. Już kolejnego dnia na godzinę 9 rano, pełni energii, przybyliśmy w to samo miejsce, gotowi do pracy. Szybko podzieliliśmy się na grupy, którym następnie przydzielone zostały zadania. Pod czujnym okiem pani instruktor uczymy się: posługiwać nowymi narzędziami i sprzętem ogrodniczym, przygotowywać glebę do sadzenia roślin, wykonywać czynności związane z sadzeniem i pielęgnacją roślin oraz przygotowywaniem ich do transportu. Ostatnio musieliśmy nauczyć się również walki (i ucieczki) z (i przed) wściekłymi owadami. Atmosfera w pracy jest bardzo przyjemna. Na bieżąco zwiększamy także nasz zasób słownictwa w języku hiszpańskim podczas prób komunikacji ze współpracownikami. Dodatkowo pod koniec tygodnia pani instruktor zrobiła nam miłą niespodziankę i nauczyła się kilku podstawowych zwrotów w języku polskim, życząc nam uroczo “Miłego weekendu”.

W niedzielę zwiedziliśmy historyczny ogród botaniczny La Concepcion. Miejsce to jest angielskim ogrodem krajobrazowym z ponad stu pięćdziesięcioletnią historią. Położony przy północnym wjeździe do Malagi , jest jednym z nielicznych ogrodów z subtropikalnymi roślinami klimatycznymi, jakie istnieją w Europie. Ma ponad pięćdziesiąt tysięcy roślin, dwa tysiące gatunków tropikalnych, subtropikalnych i rodzimych, podkreślając kolekcję ponad stu różnymi gatunkami palm, bambusów, roślin wodnych oraz częścią historyczną ogrodu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia.