Hiszpańskie praktyki


Uczniowie technikum architektury krajobrazu, przebywający na praktykach w Granadzie, po całym tygodniu pracy w systemie dwuzmianowym, spędzili weekend na poznawaniu jednych z najciekawszych miejsc w Hiszpanii. W sobotę grupa udała się do Sewilli, gdzie zwiedziła zespół pałacowy Alcazar. W przeszłości była to siedziba władców arabskich, która następnie została przejęta i przebudowana przez władców chrześcijańskich. Jest to też najdłużej funkcjonująca królewska rezydencja na świecie, ponieważ do dziś na górnym piętrze swoją siedzibę ma hiszpańska rodzina królewska.

Następnie uczniowie podziwiali katedrę w Sewilli, gdzie znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba oraz Plac Hiszpański.

W niedzielę zobaczyliśmy przepiękne formacje oraz malowidła naskalne w jaskini w Nerja, przespacerowaliśmy się malowniczymi uliczkami miejscowości Frihiliana i spędziliśmy popołudnie na jednej z najpiękniejszych plaż w Nerja.