Finał Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole


Zespół Szkół Technicznych zakwalifikował się do finału X edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole “Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…” – Jan Paweł II. W czasie kolejnych etapów konkursu trzeba było wykazać się zaangażowaniem szkoły w działalność regionalną, przygotowując m.in.prezentację multimedialną dokumentującą podejmowane w tym zakresie działania. Najtrudniejszy okazał się trzeci etap projektu zatytułowany Życie muzyczne w mojej miejscowości i regionie – gra planszowa z wykorzystaniem multimediów. Dzięki zaangażowaniu uczniów ZST pod opieką Pani Katarzyny Walasek i Pana Krzysztofa Stępnia nasza szkoła jako jedyna z Częstochowy znalazła się w finale, który odbędzie się 10 czerwca 2019 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Zespół pracujący nad realizacją projektu: Jakub Sikora, Damian Trzeszkowski, Mateusz Pala, Jakub Krysik, Jakub Nogal, Jakub Barwaniec, Patryk Połys, Oskar Księżyk, Dawid Kluczny.

Kategoria III: uczniowie oddziałów gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

1.    Szkoła Podstawowa nr 4 w Lędzinach

2.    Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

3.    Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi
Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach

4.    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach

5.    Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie