EuroSkills i sukces naszych uczniów


EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 30 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe.
W konkursie można wystąpić w dziewięciu kategoriach: florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, obsługa gości hotelowych i stolarstwo.

Do udziału w pierwszym etapie konkursu Pani Ewelina Sirek-Herbsztrejt, mistrz florystyki, wytypowała trzech uczniów, którzy na szkolnych kursach florystyki odznaczali się dużymi zdolnościami manualnymi, zainteresowaniem florystyką polską i światową, a także dobrą znajomością roślin. Aleksandra Bambynek i Piotr Koza z klasy IVA/S oraz Kamil Krzysztofik z klasy 3 TAp od połowy października uczestniczyli w szkoleniach teoretycznych oraz zajęciach praktycznych prowadzonych przez Panią Ewelinę Sirek-Herbsztrejt.

Dwóch uczniów naszej szkoły – Piotr Koza i Kamil Krzysztofik, zakwalifikowało się do finałowej piątki i walczyć będą w branży florystycznej o tytuł mistrza Polski oraz udział w WorldSkills Shanghai 2022.
Jest to ogromny sukces i dlatego zachęcamy, aby w dniach 25 – 26.11.2021 roku trzymać mocno kciuki za Piotrka i Kamila, którzy o tytuł będą walczyć w Gdańsku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do odwiedzenia strony WorldSkills https://worldskillspoland.org.pl/