EuroSkills Gdańsk 2023


Rok szkolny rozpoczęliśmy trzydniową wycieczką do Gdańska. Od 5 do 7 września uczniowie z klas technikum: inżynierii sanitarnej, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, architektury krajobrazu i budownictwa zwiedzali miasto i obserwowali zawody EuroSkills 2023.

Była to już ósma edycja, odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills, największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. W tym roku w rywalizacjach brało udział prawie 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, w 43 różnych umiejętnościach i zawodach.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ceremonii otwarcia, odbywającej się w Polsat Plus Arena Gdańsk, którą swoimi występami uświetnili m.in. Dj Gromee, Tetiana Galitsyna,Tony Dream. Młodzież zwiedzała również najciekawsze zabytki miasta: Stare Miasto, Bazylikę Mariacką, odbyła spacer ulicami Mariacką i Długi Targ.

Uczestników wycieczki rozpieszczała przepiękna, słoneczna aura.

Opiekunowie grupy: Małgorzata Rajca, Sławomir Kościelniak i Kamil Srokosz.