E-Biblioteka


W tym miejscu, w okresie czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole, będziemy zamieszczać informacje, które mogą być pomocne w wyszukiwaniu książek, dokumentów i innych źródeł w wersji elektronicznej. Będziemy wskazywać miejsca, gdzie znajdziecie treści związane z procesem dydaktycznym.

Indywidualne pytania w tym zakresie prosimy kierować na adres biblioteka@zst.czest.pl.

 

Materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej

Wszystkie materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej można znaleźć na stronach wydawców.

Materiały dydaktyczne

Wydawca Link
Cambridge University Press https://www.cambridge.org/elt/blog/
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe http://www.uczezdalnie.gwo.pl/
Grupa MAC S.A. https://www.mac.pl/publikacje
Klett Polska www.dzwonek.pl/Klett
Macmillan https://anglistaonline.macmillan.pl/
Nowa Era https://www.nowaera.pl/naukazdalna
Oxford University Press        www.oup.com/elt/learnathome
Pearson https://www.pearson.pl/jezyk-angielski/domowa-szkola/
PWN Wydawnictwo Szkolne www.akademia.pwn.pl
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne SA https://www.wsip.pl/pomagamy-w-nauce-z-domu/
Wydawnictwo Pedagogiczne

OPERON

https://operon.pl/edukacjazdalna

 

Przedstawiamy kilka platform, serwisów i stron internetowych, które mogą być pomocne w tym trudnym czasie.

Portal lektury.gov.pl

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki na dowolny nośnik i korzystać z nich bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to także podstawowe źródło lektur szkolnych w formie cyfrowej dla wszystkich.

Biblioteka Cyfrowa Polona

Polona to natomiast biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.

Serwis Ninateka

Ninateka z kolei pod względem rozmachu to polski odpowiednik Google Arts & Culture. Można tam znaleźć 7000 zupełnie darmowych plików audio i wideo, w tym filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne.

Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, filmy i  seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. W programie znajdziemy m.in.:„Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Hamlet”  czy „Ogniem i mieczem”.

Platforma www.epodreczniki.pl to narzędzie informatyczne, na którym są umieszczone bezpłatne materiały edukacyjne z większości przedmiotów kształcenia ogólnego i częściowo zawodowego. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odkrywania znajdujących się tam zasobów i ich szerokiego wykorzystywania.

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/ zawiera m.in.: Informatory maturalne, arkusze egzaminacyjne oraz materiały dodatkowe zawierające zadania maturalne na egzamin ustny i pisemny z różnych przedmiotów.

Polecamy szczególnie tegorocznym maturzystom!

OFERTY FIRM

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go. Zobacz jak skorzystać z promocji:

https://www.empik.com/czas-w-domu

Publio-darmowe ebooki. Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto – Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKIPolska-Poezja.pl Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.