Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


2 maja obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia flaga zdobi wiele miejsc i budynków w naszym kraju. Współcześnie flaga Polski jest z nami przez cały rok, możemy ją zobaczyć nie tylko w święta i uroczystości narodowe, ale i w czasie zawodów sportowych czy podczas żałoby narodowej – towarzyszy nam w ważnych momentach wzruszeń i radości. Biało-czerwone barwy naszej flagi oraz godło z Orłem Białym i hymn „Mazurek Dąbrowskiego” są polskimi symbolami narodowymi, które mają swoją historię. Drodzy Uczniowie i Rodzice zwracamy się z gorącą prośbą, aby 2 maja upamiętnić mieszkania, domy, placówki szkolne flagami – tak aby 2 maja 2021 Częstochowa była biało-czerwona.

Zachęcamy również do własnoręcznego wykonania flag i przysyłania zdjęć na adres ed@czestochowa.um.gov.pl