Dzień Chłopaka


30 września 2019 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół Technicznych Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził drugą edycję szkolnego konkursu o tytuł „Mężczyzny Idealnego”, którego celem było wyłonienie mężczyzny doskonałego, posiadającego cechy i umiejętności niezbędne do tego, by zachwycić, oczarować i wzbudzić podziw u przedstawicielek płci pięknej.

W bieżącym roku szkolnym do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, w tym 5 drużyn reprezentujących poszczególne klasy uczniowskie oraz jedna drużyna składająca się z zawodników ekstraklasy, w której skład wchodzili przedstawiciele grona pedagogicznego, tj. Pan Dyrektor Rafał Piotrowski, Pan Sławomir Kościelniak oraz Pan Krzysztof Stępień.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwało Jury, w składzie: Pani Wicedyrektor Patrycja Rozpondek, Pani Wicedyrektor Aneta Kazibudzka, Pani Kierownik Kształcenia Praktycznego Kamila Kowalczyk oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Natalia Wypych.

Każda kobieta lubi mieć u swego boku mężczyznę zadbanego, wytwornego i szykownego, a niewątpliwym symbolem męskiego szyku i elegancji jest krawat. Stąd, pierwszym zadaniem, z jakim Panowie musieli się zmierzyć w konkursie było staranne i eleganckie zawiązanie krawata w czasie jednej minuty. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie starsi zawodnicy, deklasując młodszych konkurentów, zaś młodzi choć wykazali się sporą inwencją, będą musieli jeszcze popracować nad techniką, by nauczyć tej niełatwej sztuki starannego wiązania krawata.

Kobiety na ogół nie mają problemów z eleganckim strojem i wyglądem, choć zdaniem niektórych mężczyzn zbyt dużo czasu spędzają przed lustrem. Aby pokazać męskiemu gronu, jak niełatwe i czasochłonne bywa zrobienie się przez kobietę na bóstwo, w następnej konkurencji Panowie zostali poproszeni o wykonanie pięknego makijażu na twarzach niezwykle urodziwych modelek, rekrutujących się spośród uczennic naszej szkoły. Efekty ich pracy były… zdumiewające.

Niemało emocji wzbudziła trzecia konkurencja, w której reprezentanci poszczególnych zespołów mieli za zadanie zaprosić modelki do wylosowanego przez siebie klubu tanecznego oraz zaprezentować taniec, który propagował dany klub. Zawodnicy wybierali numer klubu, który specjalizował się w konkretnym gatunku tanecznym, mając do wyboru kluby: samby, tango, rumby, cza-czy, pasodoble i fokstrota, po czym wykonywali wraz z partnerkami taniec preferowany przez dany klub taneczny.

Wszyscy przedstawiciele płci męskiej naszej szkoły aktywnie i radośnie przystępowali do wykonywania przygotowanych dla nich zadań, a ich zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność została fachowo oceniona przez najwyższej klasy Jury i po podliczeniu wszystkich punktów tytuł Mężczyzny Idealnego roku 2019 zdobyła drużyna klas czwartych, w której skład wchodzili: Michał Piestrzyński, Arkadiusz Tomecki, Maciej Mikuta i Marcin Smolarek.